دسته‌بندی نشده

طلبکاری برای حمایت دولتی!

بوسیله اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ بدون نظر

🔶 وقتی یک کودک تمام اجزای بدنش به یک نسبت رشد نکند ، و آن بخشی هم که رشد می کند رشد ارگانیک و طبیعی نباشد ، نتیجه انسانی خواهد بود که سرش از بدن بزرگتر و یک دست از دست دیگر درازتر و نتیجه موجودی زشت و کریه و عجیب الخلقه خواهد بود.

⏺ وقتی یک بخش حمایت میکند و بخشی نمیکند ، وقتی در بخشی زیر ساخت داریم و در بخش دیگر نداریم ، وقتی خودمان را با سرور های داخلی گول می زنیم در صورتی که امکاناتی که تلگرام را کرده تلگرام در کشور موجود نیست ، وقتی قبل از زمان منطقی بستن تلگرام زیر ساخت را ایجاد نکرده ایم ، وقتی پهنای باند جور نشده و مدام تبلیغ میکنیم و در یک کلام وقتی اگر حمایتی هست از جانب تمام عوامل یکسان نیست ، نتیجه می شود همان کودکی که دستش از پایش درازتر و سر نامتناسب با بقیه اجزا.

⬅ امیدوارم این اصل را قبول کنیم که در دنیای کسب و کار های دیجیتال آنچه حرف اول و آخر را می زند رضایت کاربر از خدمات و تصمیم وی به استفاده مجدد است وگرنه بدون شک محکوم به فناست.

⬅ سرویسی که مورد استقبال قرار نگیرد با تزریق سرمایه سرویس نمی شود و سرویسی که مورد استقبال قرار بگیرد می شود اسنپ و تپسی و کافه بازار و دیجیکالا و هزاران نمونه داخلی و خارجی دیگر که می بینیم. رشد میکند و متناسب رشد میکند و ارزنده می شود.

⬅ حمایت های مالی بلاعوض ۵ میلیاردی (اگر بیشتر نباشد) ، حمایت های سیاسی مثل فیلتر کردن بزرگترین رقیب و گشاده کردن جولانگاه ابراز وجود ، حمایت های تبلیغاتی در رسانه های دولتی و ده ها حمایت بی دلیل دیگر از یک طرف و عدم ایجاد امکانات زیر ساختی از طرف دیگر باعث شده اندام این کودک ، ناموزون رشد کند و نتیجه این شود که می بینید:

⏺ سروش با ۵ میلیون کاربر که قطعاً بیش از ۵۰۰ هزار کاربر فعال ندارد ، ۲۴ ساعت بدون استراحت روی سرویس کار میکند و در آخر هم باز از دولت حمایت بیشتر می خواهند!

⬅ یعنی جالب است قانون گذار حتی یک مرتبه فکر نکرده ، وقتی سرویسی زیر این تعداد از کاربر میخوابد و دچار اختلالات می شود چطور می تواند ۴۰ میلیون کاربر تلگرام را میزبانی کند؟

⏺ از طرفی یک ناموزونی دیگر هم داریم ، در این کشور عزیز ما سروش ، گپ ، آی گپ ، ایتا ، بیسفون ، رینگ ، بله ، ویسپی را داریم که میخواهیم همه رشد کنند. من نمیدانم که کسی که این فلسفه را چیده به این فکر نکرده که مبادله پیام دو سو دارد یکی فرستنده و دیگری گیرنده و باید تجمع هر دو سمت در یکجا باشد تا مخابره پیام شکل بگیرد ؟!؟ من در سروش هستم و دوستم در ایتا و همکارم در گپ و پدرم در بیسفون !!! چطور به هم پیام دهیم ؟؟؟

سامان فائق

نویسنده سامان فائق

نوشته های بیشتر از سامان فائق

نظرتان را بگویید