چه چیزی بهتر از بودن در رتبه یک گوگل است ؟

 

امروز از Neil Patel ویدئویی را تماشا می‌کردم که به نکته جالبی اشاره داشت: 

 

سوال این بود : چه چیزی مهم‌تر از بودن در رتبه نخست گوگل است ؟

پاسخ : مدیریت صفحه اول توسط بیش از یک نتیجه !!!

 

من در سال‌های 1388 تا 1391 ، برای اعطای نمایندگی از یکی از برندهای مجموعه ، علاوه بر راه اندازی یک وب‌سایت رسمی برای برند ، چندین وبلاگ از سرویس دهنده های عمومی وبلاگ مثل بلاگفا ، پرشین بلاگ ، رز بلاگ و بلاگ دات آی‌آر تدارک دیدم و همگی با محتواهای مختلف روی یک موضوع تمرکز کردند.

نتیجه این بود که با چند کلمه کلیدی ، چندین نتیجه در صفحه یک گوگل به وبلاگ‌هایی ختم می‌شد که مالکیت همگی متعلق به ما بود و هر وبلاگ به صفحه فرود دلخواه ما در وب سایت منتهی می‌شد.

 

درست خاطرم هست که برای ابزار میلر لایت (سرویس دهنده ارسال ایمیل انبوه) ، در ابتدا چندین وب‌سایت با نام‌های مختلف همگی یک محصول (میلر لایت)  را می‌فروختند و تمام این وب‌سایت‌ها متعلق به یک نفر بود.

 

در واقع حضور چندین نتیجه در صفحه اول گوگل که همگی متعلق به شما باشد ، امکان جذب و فروش را به شدت بالا می‌برد.

 

خوشحال خواهم شد اگر نظرات خود را با من در میان بگذارید.

 

محمد گفت:
ممنون جناب فائق بابت به اشتراک گذاری این نکته . نکته کاربردی و خوبی بود در عین حال به نظرم بهتر خواهد بود اگر مطالب بیشتر بسط پیدا کند و توضیحات جامع تری را از قلم قدرتمند شما ببینیم . سپاس
رسول زارع گفت:
باسلام
نکته ی درستی است که قبلا راحت بود ولی الان با این آپدیت های اخیر جناب گوگل کمی کار سختی شده بخاطر اینکه علاوه بر محتوای خوب که قبلا میتونست دلیلی باشه برای اومدن به صفحه یک، الان باید اتوریتی، سوشیال سیگنال و آف پیج سئو خیلی خوبی داشته باشی تا بتونی بیای صفحه اول و طبیعتا انجام این موارد روی هر بلاگ و سایت کار بسیار زمانبر و پر چالشی است .