هشتگ‌ اینستاگرام را کجا بنویسیم؟

هشتگ‌نویسی در اینستاگرام

یکی از سوال‌های رایج در حوزه اینستاگرام مارکتینگ این است که هشتگ‌ها باید در کپشن اصلی قرار بگیرند یا در اولین کامنت بعد از انتشار پست؟ مشکل اینجاست که قرارگیری هشتگ‌ها در کپشن باعث شلوغی و بهم ریختگی آن می‌شوند و گذاشتن آن‌ها در کامنت اول نیز با اینکه ظاهر بهتری به پست می‌دهد اما از تعداد افراد بازدیدکننده آن می‌کاهد.

اما آیا این موضوع واقعا صحیح است که قراردادن هشتگ‌ها در اولین کامنت، باعث می‌شود تا تعداد بازدیدکنندگان آن پست کاهش یابد؟

برای پاسخ به این سوال، تیمی از Social insider با همکاری Quuu، تحقیقاتی را بر روی ۶۷۸۴ پیج‌ پربازدید که متعلق به برندهای مشهور بودند، انجام دادند.

موارد انتخاب‌شده برای این تحقیق هم شامل برندهای بزرگ بودند و هم کسب و کارهای کوچک و نوپا و به همین دلیل تیم Social insider نتایج این برندها را از یکدیگر جدا کرد تا بتواند یک دید کلی نسبت به مخاطبین هر یک از این برندها، ارائه دهد. در ادامه می‌توانید نتایج این بررسی را ببینید.

در مرحله اول تحقیقات نشان می‌دهند که اکثر برندها ترجیح می‌دهند هشتگ‌های خود را در کپشن پست‌ها قرار دهند.

با توجه با اینکه کمتر از ۱۰ درصد برندها هشتگ‌های خود را در کامنت اول قرار می‌دهند و اکثریت آن‌ها ترجیح می‌دهند تا هشتگ‌ها را در کپشن بنویسند، تهیه یک گزارش دقیق درباره این موضوع کمی دشوار است. به هر شکل تیم Social insider توانست با استفاده از همین گروه کوچک، میزان تعامل و بازدید پست‌های این پیج‌ها را تحلیل و با سایر پیج‌ها مقایسه کند.

همانطور که در اینجا مشاهده می‌کنید، تحقیقات نشان داد که تقریبا در هر حوزه‌ای قراردادن هشتگ‌ها در کپشن باعث افزایش تعداد بازدیدکنندگان می‌شود. البته بر اساس همین تحقیقات، تعداد بازدیدکنندگان با قراردادن هشتگ در کپشن، رشد بسیار زیادی نسبت به قراردادن آن‌ها در کامنت اول نداشتند؛ میزان افزایش تعداد بازدیدکنندگان با قراردادن هشتگ در کشپن برای پیج‌های کمتر از ۵ هزار فالوور، ۳.۵ درصد بیشتر از زمانی بود که در اولین کامنت قرار می‌گرفتند و برای پیج‌های بین ۵k تا ۱۰k، این مقدار ۱.۲۳ درصد بود. در هر صورت داده‌ها نشان می‌دهند که قراردادن هشتگ‌ها در اولین کامنت برای پیج‌های زیر k100 احتمالا کار بی‌فایده‌ای است.

در ادامه نیز تیم Social Insider متوجه شد که بیشتر برندها بطور میانگین از ۷ تا ۲۵ هشتگ در پست‌های خود استفاده می‌کنند.

تحقیقات قبلی نشان داد که استفاده از ۹ تا ۱۱ هشتگ در هر پست منجر به تعامل بیشتری می‌شود. در حالی که یک مطالعه توسط Quintly در سال گذشته نشان داد که استفاده‌نکردن از هشتگ بهترین راه است.

همانطور که متوجه شدید نمی‌توان تعدادی دقیق را برای استفاده از هشتگ‌ها ارائه داد زیرا مقدار آن برای هر برندی متفاوت است و تصمیم‌گیری برای این مساله به مخاطبین شما و هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید، بستگی دارد اما به طور کلی و طبق این داده‌ها، اکثر برندها به طور میانگین از ۷ هشتگ برای پست‌های خود استفاده می‌کنند.

و در پایان به خاطر داشته باشید اینستاگرام به شما اجازه استفاده از حداکثر ۳۰ هشتگ در هر پست را می‌دهد بنابراین از آن استفاده کنید و با با تحلیل پست‌های خود، بهترین گزینه‌ها را برای پست‌ها و هشتگ‌های خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *