استخدام یا جذب؟

جذب یا استخدام ؟

هم نیروی متخصص به تعداد بالا موجود است هم موقعیت شغلی خوب فراوان است. ولی اگر دقت کنید همیشه یک گلایه بزرگ در بین کارجویان دیده می‌شود که پیشنهاد جذابی ندارند و همیشه گلایه ای در بین کارفرمایان به چشم می‌خورد که نیروی خوب پیدا نمی کنند!!!

موضوع همکاری اصولاً ، دچار تغییرات فراوانی شده است. دیگر با درج یک آگهی دعوت به همکاری در نیازمندی های همشهری یا سایت های خوبی مثل ایران تلنت و جابینجا و سایت های مشابه یا دعوت به همکاری در شبکه های اجتماعی متخصص محور مثل لینکدین ، خیلی پروسه ساده ای را قرار نیست طی کنید تا افراد مورد نظرتان را به پیدا کنید.

دورانی که ما در آن به سر می بریم و ابزارهای ارتباط جمعی مجازی که در آن وجود دارد باعث شده تا روشن بینی بالایی در بین افراد جامعه متخصصین رخ دهد. در این دوران افراد می بینند !!!

شیوه برخورد شما با مشتریانتان را میبینند ، شیوه خدمات پس از فروش شما را می بینند ، شیوه برخورد شما با نیروهای دیگر شما را بواسطه شبکه های اجتماعی می بینند و خلاصه رد پای عملکرد شما را به خوبی میبینند و شما را رصد می کنند و کل طرز فکر شما را می فهمند و می شناسند و به این سوال می رسند که آیا من می توانم با این طرز فکر کنار بیایم یا نه؟

از طرفی ، نسل جوان به این نتیجه رسیده اند که بیش از نیمی از عمر در محل کار می گذرد و این نسل که به نسبت نسل های قبلی بیشتر به وضعیت روحی خود اهمیت می دهند تمایل دارد این نیمه عمر را در محیطی دلچسب تر زندگی کند.

حال به این فکر کنید که جمیع جوانب مربوط به برخورد شما با دنیای پیرامونتان ، چطور می تواند انگیزه و علاقه همکاری در افراد را طوری زنده کند تا روند آغاز به همکاری از مدلی که شما با هزاران ترفند دنبال استخدام هستید ، به یک اشاره توسط شما و به سر دویدن توسط تعداد بالایی نیروی کار تغییر کند. در واقع با ترمیم ارتباطات شما با دنیای پیرامونتان انگیزه افراد برای همکاری با شما بالا خواهد رفت و پروسه از حالت استخدام به جذب تغییر ماهیت خواهد داد. در این حالت ، آگهی استخدام شما در ایران تلنت و جابینجا و لینکدین و هزاران کانال دیگر ، می تواند با کمترین هزینه بیشترین نتیجه را حاصل نماید. کافیست افرادی که دنیای خود را با دنیای شما یکی دیده اند ، یک اشاره کوچک از طرف شما ببینند و سریعاً برای آن اقدام کنند.

خوشحال می شوم اگر نظرات شما را از دو منظر کارفرما و کارجو بشنوم.

سامان فائق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *