چرا در دورهمی ها شرکت نمی کنم ؟

این روز ها دورهمی های تخصصی و گاهی غیر تخصصی به وفور اجرا می شوند. در تعدادی از آنها برنامه ریزی و هدف خاصی دیده می شود و اطلاعات مفیدی نصیب حاضرین می گردد و در برخی متاسفانه فقط دور هم جمع می شوند. خدای بزرگ را بسیار شاکر هستم که برگزار کنندگان لطف فراوان دارند و بنده را نیز دعوت می نمایند و باعث ناراحتی برای من است که نمی توانم در آنها شرکت کنم و این موضوع باعث دلگیری و مکدر شدن خاطر این سروران می گردد.

در این خصوص و در خصوص تصمیم که چندی پیش اتخاذ کردم چند خطی می نویسم.

حضور در این دورهمی ها گاهی باعث افزایش آگاهی می شود و با آموزش هایی که گاهاً ارائه می گردد علم حاضرین نیز تغییری خواهد کرد. ولی برای اینکه اطلاعات من بیشتر شود تصمیم گرفتم در تنهایی خودم به مطالعه بیشتر از قبل بپردازم. از این رو این بخش از دورهمی ها برای من مهم است ولی ابزار و روش بهتری را پیدا کردم.

در خصوص نتورکینگ، به این عقیده دارم که با وجود شبکه های اجتماعی ما تقریباً دسترسی به تمامی دوستانی که فعال هستند داریم. لذا در صورتی که نیازی به ارتباط باشد این موضوع به راحتی قابل پیگیری می باشد. در نتیجه این پیگیری ها باعث می شود جلساتی حضوری شکل بگیرند و موضوع آشنایی و معاشرت غیر مجازی نیز اتفاق افتد. پس مبحث نتورکینگ هم مزیت خود را برای من از دست می دهد.

اما ۹۰% از دلیلی که من را بر آن داشت تا اینگونه تصمیم بگیرم این بود: من دارای همسر و فرزندی هستم که هم آنها از حضور من حقی دارند و هم من از آنها انرژی مضاعف برای ادامه زندگی و فعالیت شغلی می گیرم. لذا تصمیم گرفتم شب ها به جای حضور در دورهمی ها در منزل باشم و تجدید قوا کنم.

باعث افتخار است که مورد لطف دوستان قرار می گیرم و باعث شرمندگیست که نمی توانم در خدمت این دوستان باشم.

آرزوی موفقیت فراوان

سامان فائق

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *