چگونه در نمایشگاه شرکت کنیم ؟

بعد از هر نمایشگاه ، نتیجه‌‌ حضور در آن ، مهمترین نکته است که کیفیت حضور ما را مشخص می‌کند.اما چه چیزی باعث رقم خوردن نتایج حضور در نمایشگاه می‌شود ؟

به واسطه حضور در ۹ نمایشگاه بین المللی در قالب غرفه‌دار و ملاحظه صدها شرکت که هر ماه در سالن ۵ نمایشگاه بین المللی حضور پیدا می‌کنند ، تصمیم گرفتم تا این مطلب را برای شما بنویسم و اصول حرفه‌ای حضور در نمایشگاه را خدمتتان توضیح دهم.

سالن خوبی انتخاب کنید

داستان حضور در نمایشگاه ، از زمانی شروع می‌شود که شرکتِ برگزارکننده نمایشگاهِ مورد نظر شما ، آغاز به ثبت نام برای اعطای غرفه می‌کند. بهتر است که به جای یک رابطه خشک از طریق سایت ، به صورت تلفنی با کارشناس فروش در تماس باشید و سعی کنید که بهترین جای ممکن را بگیرید. طبیعتاً جای بهتر هزینه بالاتری دارد ولی باعث حصول نتیجه بسیار درخشان‌تر هم خواهد شد. سعی کنید بهترین سالن‌ها را بگیرید و مطمئن شوید که برند‌های بزرگ در صنعت شما در همان سالن باشند. دقت کنید غرفه‌های داخل سالن‌های خوب سریع رزرو می‌شود و ممکن است به شما نرسد ، لذا اگر در برنامه دارید که در نمایشگاه شرکت کنید ، همان روزهای اول ، غرفه خود را رزرو کنید.

سایز و ابعاد غرفه مهم است

غرفه‌هایی که عمق زیاد دارند ، غرفه‌های مرغوبی محسوب نمی‌شوند. سعی کنید غرفه‌ای را انتخاب کنید که دارای عرض بیشتر در راهرو باشند. این به شما کمک خواهد کرد تا زمان بیشتر در ارتباط چشمی با بازدید کننده باشید. حواستان باشد که غرفه‌های دوبر به شرطی که در جهت مسیر پیاده‌رَوی باشد خوب است و غرفه‌هایی که یک ضلع در جهت مخالف پیاده‌روی دارند ، با غرفه‌های یک‌بَر تفاوتی ندارد.

متناسب با تعداد کارکنانی که دارید و محصولات یا خدماتی که ارائه خواهید فرمود سایز را انتخاب کنید. غرفه‌ای که بیش از اندازه بزرگ باشد خلوت به نظر می‌رسد و غرفه‌های خیلی کوچک نیز ، با ازدحام بالا روبرو خواهد شد که خوب نیست. سایز غرفه باید به شیوه‌ای باشد که اگر کسی تمایل به پرسش سوالی داشت به دلیل ازدحام قید مذاکره را نزند. بزرگی زیادی هم باعث بی اعتبار جلوه دادن شما خواهد شد.

برای دکوراسیون خود زود اقدام کنید

شرکت‌هایی که دارای غرفه‌هایی زیبا و طراحی شده هستند ، در دید بازدید کننده ، از اعتبار بالاتری برخوردارند. این بدان معنی نیست که لزوماً دکوراسیون تمام کننده سناریوی حضور است.  در واقع یکی از قطعاتِ پازلِ موفقیت در نمایشگاه ، تفاوت ایجاد کردن برای جلب توجه بازدید‌کنندگان است که این موضوع از طریق دکوراسیون آسانتر خواهد شد. سعی کنید که به محظ اینکه جانمایی غرفه شما قطعی شد برای طراحی دکوراسیون اقدام کنید و طراحی و تصمیم‌گیری را به روزهای آخر نگذارید.

در دکوراسیون دقت کنید که این نیازها از قلم شما جا نماند. شما به نیاز به یک انبار کوچک دارید که هر روز وسایل کوچ را با خودتان حمل نکنید. یک اتاق برای مذاکره خصوصی ، حتی کوچک اول به بازدید کننده حس این را می‌دهد که شما به او احترام ویژه گذاشته‌اید ، ثانیاً این سکوت نسبی به هر دو طرف مذاکره تمرکز خواهد داد.

حواستان باشد که کانترهایی که افراد شما در آن مستقر خواهند شد در لبه بیرونی باشد تا رهگذران به راحتی از کارمندان شما سوال بپرسند.

این روزها تلفن‌های همراه ، باعث شده اکثر افراد از چیزی که نیاز پیدا خواهند کرد  عکس بگیرند. لذا یک دیوار در نظر بگیرید تا تمامی اطلاعات تماس و نام شرکت و لوگ روی آن چاپ شده باشد. این مطالب میتواند از ارتفاع ۱.۸ متر بالاتر باشد تا اگر تمایل به گرفتن عکس یادگاری داشتید ، زیر آن عکس بگیرید و تمامی اطلاعات شرکت بالای عکس نمایان باشد.

به جز اتاق مذاکره یا همان اتاق VIP ، تعدادی میز و صندلی داشته باشید. معمولاً بدون هماهنگی گاهی دو یا سه شخص مهم به غرفه شما سر خواهند زد و این طوری احترام آنها حفظ خواهد شد.

به نورپردازی توجه ویژه کنید. نور کن باعث دلگرفتگی می‌شود و نور زیاد مهمانان و کارکنان را به شدت اذیت خواهد کرد.

به فکر تهویه مطبوع غرفه خود باشید. دستور است که سیستم سرمایش و گرمایش سالن‌ها روی ۲۴ درجه سانتی گراد تنظیم باشد و با شلوغی ، احساس گرما و رطوبت بسیار خواهید کرد. غرفه‌ای که دارای پنکه یا کولر آبی باشد مزیت بالاتری نسبت به بقیه دارد.

کارکنان خود را آموزش دهید

تمام آنچه در نمایشگاه اتفاق می‌افتد ، ارتباط چشم در چشم است. پس مهم است که به بهترین نحو با بازدید کننده برخورد کنید. دقت کنید که شما نمی‌دانید چه شخصیتی جلوی شما ایستاده پس به همه به یک میزان احترام بگذارید.

در ارائه توضیحات ، حواستان به چشمان مخاطب خودتان جمع باشد و چشم نچرخانید. نه زیاد صمیمی بشوید و نه زیاد شوخی کنید. خشکی بیش از حد هم نیاز نیست و مخاطب را دور می‌کند.

اطلاعات همه چیز شما بعد از اتمام نمایشگاه است

نمایشگاه تمام می‌شود و این تنها اطلاعات است که نتیجه نمایشگاه را به نفع شما رقم خواهد زد.

حتماً فرم طراحی کنید. دقت کنید که عموم مردم ما از ابزارهای دیجیتال نمی توانند استفاده کنند ، پس فقط از طریق فرم‌های آنلاین یا ابزارهای دیجیتال استفاده نکنید. سعی کنید فرم‌های کاغذی داشته باشید.

فرم‌هایی که با اهداف خاص می‌باشند طراحی کنید که اطلاعات مورد نظر خودتان را در بر داشته باشد. حتماً به کسی که مذاکره کرده آموزش دهید در حد یک خط برای خود یادداشت روی فرم بنویسد تا بعد از نمایشگاه به خاطر داشته باشید چه فرمی مربوط به کدام مذاکره است. اطلاعاتی که شفاف نباشد به رشد شما صدمه خواهد زد.

امیدوارم ، این مطلب خلاصه و کوتاه برای شما مفید بوده باشد. تمام نکات حضور در نمایشگاه این موارد نیست ولی این موارد به عنوان مهم‌ترین نکاتی است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *