آداب آغاز همکاری

 آداب آغاز همکاری


من در این نوشته کوتاه ، استخدام و همکاری را از دو منظر متقاضی کار و کارفرما خیلی خیلی خلاصه مطرح میکنم.

 از منظر کارفرما

سعی کنید خواسته خود از پستی که استخدام خواهید کرد را دقیق بدانید و حداقل هایی را برای خود داشته باشید تا بدانید دنبال چه شخصی هستید.

 تعداد زیاد مصاحبه صرفاً زمان شما را هدر می‌دهد. حتماً رزومه های متقاضیان را قبل از دعوت به مصاحبه دقیق مطالعه کنید و بهترین ها را برای مصاحبه دعوت کنید.

در جلسه مصاحبه حتماً با یک شوخی یا یک حس خوب مثل حال و احوال پرسی جلسه را شروع کنید. اضطراب افراد مصاحبه شونده گاهی نمیگذارد صد در صد خودشان را در جلسه نشانتان دهند.

در صورتی که رزومه ای دریافت کردید و خوشتان نیامد حتماً از ارسال رزومه تشکر کنید و مودبانه دلایل خود را بگوئید که چرا امکان مصاحبه ندارید. حتی اگر بعد از مصاحبه تمایل به استخدام نداشتید حتماً از طریقی ضمن تشکر مودبانه دلایل عدم همکاری را اعلام کنید.

بانکی از ایمیل افرادی که برای شما رزومه ارسال می‌کنند را جمع آوری کنید و ارتباط خود را با آنها قطع نکنید. در آینده اتفاقاتی میتواند رقم بخورد که فکرش را هم نخواهید کرد.

از نگاه کارجو یا متقاضی شغل

 اعتماد به نفس در جلسه بسیار به کارتان می‌آید ولی حواستان باشد غرور در ارسال رزومه یا در جلسه مصاحبه دشمن شما خواهد بود.

حتماً رزومه ای کامل تدارک ببینید که نکاتی که برای کارفرما مهم است را در خود داشته باشد. کمی از خصوصیات اخلاقی خود مثل قدرت حل مساله یا کنترل نفس در زمان های بحرانی که دارید حرف بزنید. دانش آموختنی است و برای کارفرما خیلی از درجه اهمیت بالایی برخوردار نیست ولی اخلاقیات و خصوصیات فردی میتواند نقش مهمی در استخدامتان ایفا نماید.

 احتمالاً کارفرمای آینده شما از موفقیت نسبی بیشتری برخوردار است که موقعیت های شما اینطور شکل گرفته. لذا ادعای بی مورد و دروغین نکنید. لاف نزنید و از اینکه بگویید نمیدانم نترسید.

 برخی کارفرماها حوصله مطالعه کامل یک رزومه را ندارند لذا مختصر و مفید بنویسید و روی مزیت های رقابتی که بر دیگر متقاضیان دارید تمرکز کنید. موارد کلی تر را برای جلسه مصاحبه نگه دارید.

 اول جلسه اجازه دهید کارفرمای شما جلسه را آغاز کند. این حق مسلم شماست که از شرایط کاری و شرکتی که در آن کار خواهید کرد مطلع شوید ولی بگذارید سوالات کارفرما تمام شود، سپس سوالاتتان را مطرح کنید.

 در نظر داشته باشید موضوع استخدام نیست، موضوع ادامه و تداوم همکاریست. پس خودِ خودتان را به نمایش بگذارید تا همکاری واقعی شکل بگیرد و ادامه دار باشد ، به شدت از نمایش غیر واقعی خود پرهیز کنید چون خیلی سریع همه چیز مشخص خواهد شد.

مهم نیست درخواست حقوق شما چقدر باشد. در جلسه مصاحبه استدلالی که از میزان حقوق خود دارید چه از منظر هزینه ها و خواسته شخصی چه از منظر منفعتی که برای کارفرما خواهید داشت را ارائه کنید. احتمال اینکه در این صورت با حقوق درخواستی شما موافقت شود بسیار بالاست.

هیچگاه از زاویه ضعف یا نیاز در جلسه مصاحبه نکنید. نتیجه عکس دارد.

 سروقت به مصاحبه بروید و حتماً آراسته و خوشبو باشید.

پ ن : من متخصص در حوزه منابع انسانی نیستم و این نوشته صرفاً بر مبنی تجربیات شخصی من تهیه شده.

اگر تمایل دارید در یکی از مجموعه‌های زیر مجموعه ما مشغول به فعالیت شوید و همکاری با ما را آغاز کنید، لطفاً اینجا کلیک کنید.

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *