سیف-مشکلات ارز تقصیر تلگرام است

من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود!!!

سالهای اولی که کار میکردم گاهاً اتفاق می افتاد که در شیوه های اجرایی یا مدیریتی کارم خطایی کنم و این خطا باعث بشه سازمانم دچار زیان یا بحران بشه.

شیوه نگاه من در آن روز ها اینطور بود که هیجان زده و ترسیده به دنبال عوامل بیرونی بگردم تا تمام تقصیر ها را سمت آنها بریزم و وجدان خودم رو کمی آرام کنم. بعد هم قول میدادم که از این به بعد حواسم به عوامل و افراد بیرونی باشه تا سراغم نیان تا من مجدد دچار مشکل نشم.

جالب اینجاست هر بار، مشکلاتی که ریشه یکسان داشتند تنها با لباس فرم جدیدی سراغم می آمدند و همان مشکل قبلی مجدد تکرار می شد تا من متوجه بشوم باید اولاً از آن درسی بگیرم و چیزی بیاموزم و ثانیاً نگاهی به خودم داشته باشم و ریشه را در خودم جستجو و درمان کنم.

جناب سیف مدیر کل بانک مرکزی فرمودند تلگرام باعث و بانی نوسانات و نابسامانی های اخیر بازار ارز است!!!

۱. تا زمانی که بگوییم من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود قطعاً ریشه اصلی مشکل پیدا نخواهد شد.

۲. تا زمانی که ریشه مشکل را درست شناسایی نکنیم قطعاً یک سری قربانی بی تقصیر خواهیم داشت که کاسه ها بر سر آن بشکند.

۳. تا زمانی که قربانی اشتباهی بی تقصیر سرش بر دار باشد قطعا معضل سر جایش هست

۴. تا زمانی که معضل سرجایش باشد ، مدام قربانی بی تقصیر بیشتر میگیرد.

جناب سیف عزیز، عملکرد تلگرام مثل آینه است و مشکلات را منعکس می کند. مثلاً اگر فرض کنیم که سروش یا گپ یا امثالهم، پیام رسان منتخب مردم بودند و مورد اطمینان و بدون فیلتر در زمان های بحرانی، پیام هایی که در تلگرام تولید شد در گپ و سروش و دیگر پیام رسان های ایرانی منعکس نمی شد؟!؟!

خواهش میکنم دقت بفرمایید که تلگرام به خودی خود پیام تولید نمیکند یعنی کارش تولید پیام نیست، تلگرام بستری است که کاربرانش که اتفاقاً عمده آنها ایرانی هستند و مشکلات را با گوشت و استخوان متوجه می شوند و تولید خبر می کنند را منعکس میکند.

به نظر بهتر بود میگفتید معضل نوسانات تقصیر کاربران تلگرام است و کمی نرم تر از گردن خود مسئولیتش را سلب میکردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *