طلبکاری برای حمایت دولتی!

 وقتی یک کودک تمام اجزای بدنش به یک نسبت رشد نکند، و آن بخشی هم که رشد می کند رشد ارگانیک و طبیعی نباشد، نتیجه انسانی خواهد بود که سرش از بدن بزرگتر و یک دست از دست دیگر درازتر و نتیجه موجودی زشت و کریه و عجیب الخلقه خواهد بود.

 وقتی یک بخش حمایت میکند و بخشی نمیکند، وقتی در بخشی زیر ساخت داریم و در بخش دیگر نداریم، وقتی خودمان را با سرور های داخلی گول می زنیم در صورتی که امکاناتی که تلگرام را کرده تلگرام در کشور موجود نیست، وقتی قبل از زمان منطقی بستن تلگرام زیر ساخت را ایجاد نکرده ایم، وقتی پهنای باند جور نشده و مدام تبلیغ میکنیم و در یک کلام وقتی اگر حمایتی هست از جانب تمام عوامل یکسان نیست، نتیجه می شود همان کودکی که دستش از پایش درازتر و سر نامتناسب با بقیه اجزا.

 امیدوارم این اصل را قبول کنیم که در دنیای کسب و کار های دیجیتال آنچه حرف اول و آخر را می زند رضایت کاربر از خدمات و تصمیم وی به استفاده مجدد است وگرنه بدون شک محکوم به فناست.

 سرویسی که مورد استقبال قرار نگیرد با تزریق سرمایه سرویس نمی شود و سرویسی که مورد استقبال قرار بگیرد می شود اسنپ و تپسی و کافه بازار و دیجیکالا و هزاران نمونه داخلی و خارجی دیگر که می بینیم. رشد میکند و متناسب رشد میکند و ارزنده می شود.

 حمایت های مالی بلاعوض ۵ میلیاردی (اگر بیشتر نباشد)، حمایت های سیاسی مثل فیلتر کردن بزرگترین رقیب و گشاده کردن جولانگاه ابراز وجود، حمایت های تبلیغاتی در رسانه های دولتی و ده ها حمایت بی دلیل دیگر از یک طرف و عدم ایجاد امکانات زیر ساختی از طرف دیگر باعث شده اندام این کودک، ناموزون رشد کند و نتیجه این شود که می بینید:

 سروش با ۵ میلیون کاربر که قطعاً بیش از ۵۰۰ هزار کاربر فعال ندارد، ۲۴ ساعت بدون استراحت روی سرویس کار میکند و در آخر هم باز از دولت حمایت بیشتر می خواهند!

 یعنی جالب است قانون گذار حتی یک مرتبه فکر نکرده ، وقتی سرویسی زیر این تعداد از کاربر میخوابد و دچار اختلالات می شود چطور می تواند ۴۰ میلیون کاربر تلگرام را میزبانی کند؟

 از طرفی یک ناموزونی دیگر هم داریم، در این کشور عزیز ما سروش، گپ، آی گپ، ایتا، بیسفون، رینگ، بله، و ویسپی را داریم که میخواهیم همه رشد کنند. من نمیدانم که کسی که این فلسفه را چیده به این فکر نکرده که مبادله پیام دو سو دارد یکی فرستنده و دیگری گیرنده و باید تجمع هر دو سمت در یکجا باشد تا مخابره پیام شکل بگیرد؟!؟ من در سروش هستم و دوستم در ایتا و همکارم در گپ و پدرم در بیسفون!!! چطور به هم پیام دهیم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *