غرور همیشه هم بد نیست

در واقع داستان از آنجا شروع می‌شود که شما ارزش خودتان را درست محاسبه کنید و اتیکت ارزان تر از ارزش واقعی بر خود آوریزان نکنید. مفت به دیگران کولی ندهید و برای پیشرفت خودتان ، چشم روی هر رودربایستی ببندید.

درست در همین لحظه ، تمام کسانی که تا دیروز از شما بهره‌برداری می‌کردند ، اولین دشمنان شما خواهند بود و تمام توان خود را بکار خواهند گرفت تا از پشت خنجر بزنند و از رو انکار کنند. درست در همین لحظه تمام توان خود را به کار خواهند گرفت تا ضربات محکمی به شما وارد کنند به خیالشان.

در فیلم راکی ، دیالوگ خوبی گفته شد : ” موفقیت در خصوص این نیست که چه ضربه محکمی می‌زنی !!! درباره این است که چه اندازه ضربات محکمی می‌خوری و دوام می‌آوری!!!” و من هر چه تعداد ضربات و قدرت ضربات بیشتر می‌شود ، هیجان بیشتری برای بردن بازی پیدا می‌کنم و عجیب است که در شرایط سخت عملکرد بهتری دارم.

 

و برایم جالب است ، کسانی که ضربه می‌زنند ، همان‌هایی هستند که هر روز مطالبم را دنبال می‌کنند ، وب‌سایتم را چک می‌کنند و مدام خون دل می‌خورند که نمی‌توانند بخشی از این موفقیت باشند. اگر شما هم برای موفقیت خود و توسعه دنیای خود می‌خواهید قدمی بردارید ، حتماً و بدون تعارف منتظر ضرباتی باشید که به سویتان خواهد آمد.

من تصمیم گرفتم  نامی از هیچ کسی که مُوفقش کردم نبرم ولی آنها مدام با نام بردن از من و کوبیدن من (البته پشت سر) خودشان را بزرگ می‌کنند. خدا را شکر که حتی وقتی نیستم باعث بزرگ شدنتان هستم.

این شعر را برای تو دوست خوب گذشته می‌نویسم :

 

کوچک‌ترید از آن که مرا زیر و رو کنید

حتی اگر هر آنچه که دارید رو کنید

کوچکترید از آنکه بدانید من کیام

از کوه‌ها نام مرا پرس و جو کنید!

ای بادهای سرد مخالف منم درخت

باید که ریشه های مرا جست و جو کنید

ای بادهای سرد مخالف من ایستادهام

این سینه ام که خنجرتان را فرو کنید!

من ریشه در شقایق پر خون نشانده ام

گل های سرخِ باغِ مرا خوب بو کنید

بر من مباد تیغ شما زخمی ام کند

شاید به خواب مرگ مرا آرزو کنید!

انگیزه‌ام در اندازه وصف نشدنی بالاست برای انجام کار بزرگ بعدی تا درسی شود برای شما که اگر رفتار دوستانه ندارید و کنترل حسد و بخل از اختیارتان خارج است ، بنشینید و نظاره کنید.

وَمِن الله اَلتُوفیق

سامان فائق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *